Historie klubu

Historie potápěčského klubu Lachtan Brno začala v Brně v r. 1949, kdy v místě dnešního areálu se provozovala vodácká činnost pod názvem REKORD KLUB. V r. 1953 se tato organizace přejmenovala na Lachtan club-Brno. Organizace sdružovala 3 odbornosti.

  1. Vodní motoráře
  2. brannou turistiku
  3. potápění

V r. 1967 vodní motoráři odešli pod Svaz tělovýchovy a pod názvem T.J.DELFÍN a své činnosti přemístili na rybník u obce Olexovice na Znojemsku.Důvodem přemístění byl zákaz provozu motorových člunů na Brněnské přehradě.

V areálu Lachtanu na Brněnské přehradě zůstal klub potápěčů, který kromě své činnosti potápění provozuje zájmově další vodní i jiné sporty.

V současné době klub Lachtan kromě potápění vlastních členů, organizuje potápěčský výcvik pro zájemce z řad veřejnosti. Jako zájmovou činnost členů provozuje jachting, paragliding, stolní tenis, zimní lyžování a další. Členové klubu pravidelně cestují za potápěním do zahraničí.

V areálu klubu na Brněnské přehradě probíhá pravidelně řada akcí pro Svaz potápěčů České republiky a Svazu potápěčů Moravy a Sleszka.